YENİ NESİL KIA SORENTO GÖRÜCÜYE ÇIKTI

0
16946

Kia Motors, 2020 Cenevre Uluslararası Motor Fuarı’ndaki ilk lansmandan önce, yeni Kia Sorento’nun ilk resmi görüntülerini ortaya çıkardı.

‘Rafine cesaret ‘ kavramı, daha büyük bir incelik ve zarafet uygularken, Sorento’nun önceki nesillerinin sağlam, sert görünümlü estetiğini korumaya çalışan Kia’nın tasarımcılarına ilham verdi. Her zamankinden daha şık olan Sorento’nun yeniden tanımlanmış tasarımı daha keskin çizgiler ve kesintisiz yüzeyler içeriyor ve bu da daha yuvarlak kenarlı selefinden daha belirgin bir şekilde  sergiliyor. Daha çağdaş geometrik detaylar ve  daha geniç iç hacim ile her zamankinden daha güvenli, daha olgun ve daha arzu edilen bir tasarıma kavuştu.

Sorento’nun iddialı ‘yüzü‘, Kia’nın damgasını oluşturan’ tiger nose’ ızgarasının yeni bir yorumuyla da gelişiyor.

Daha geniş ve daha geniş, her iki tarafta entegre farlar etrafını sarıyor. Farlar kendilerini yeni bir ‘kaplan gözü’ LED gündüz çalışan ışık özelliği, bir kaplanın gözlerinin etrafında çizgilerin yoğun bir izlenim tasvir ederek tasarıma ekstra odak ekliyor.

Yenilenen KIA Sorento’nun oranları, daha kısa ön ve arka çıkıntılar ve daha uzun bir dingil mesafesi ile daha uzun görünmesini sağlamak için ustaca uyarlanmıştır. Yeni oranları da kaputun uzunluğunu uzatıyor. A sütunu 30mm daha fazla arkaya çekilerek daha ferah bir kabin elde edilmiş. Kaputun arka kenarı ön kanatların etrafına sarılmış. Sorento’nun kenarı boyunca uzanan ve yeni dikey arka lambalara akan tek, güçlü bir karakter çizgisine dönüşmüş.

Sorento, Seltos, Stonic, Sportage ve Telluride’ı da içeren Kia’nın yeniden canlanan küresel SUV serisinin kalbinde yer alıyor. Yeni model, Kore, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki Kia’nın global tasarım ağı içindeki üç stüdyo arasındaki işbirlikçi çabanın sonucudur. Dördüncü nesil model, alan, pratiklik, verimlilik ve kalite için orta ölçekli SUV segmentinde standartları yükselten yepyeni bir platforma dayanıyor.

Hayatın atabileceği her şeyi üstlenecek şekilde tasarlanan ve tasarlanan yeni Sorento, 3 Mart 2020’de ilk çıkışını yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here