Sürüş İzlenimi: Renault Yeni Kadjar 1.3 TCe

0
33119

Renault’nun C-SUV segmentindeki temsilcisi Yeni Kadjar, makyajlı olarak tekrar yollara çıktı. Ön yüzünde yeni krom ızgarasının yanı sıra yeniden tasarlanmış ön ve arka tamponları ile daha dinamik bir tasarıma kavuştu.

Renault Yeni Kadjar, artık daha çekici ve modern tasarıma sahip. C şeklindeki LED farlar, Yeni Kadjar’ın yüksek teknolojik görünümüne katkı sağlarken; yeni krom ızgara, yeniden tasarlanmış ön ve arka tamponlar, yeni tasarım özellikleri arasında yer alıyor.

Gündüz sürüş farlarına entegre edilen LED sinyaller, inceltilerek tampona entegre edilen LED arka sinyaller, geri vites lambaları ve sis farları Yeni Kadjar’a şık bir görünüm kazandırıyor.

Pure Vision LED teknolojisine sahip sis farları ile enerji tüketimi halojen farlara kıyasla altı kat daha düşük seviyede.

Gösterge panelinin orta kısmında yer alan yeni dokunmatik multimedya ekran, daha yüksek parlaklığa ve hassasiyete sahip. 7 inçlik ekran, R-LINK 2 sistemi ile çalışıyor ve tasarımı ile gösterge paneline daha şık bir görünüm kazandırıyor.

Yeni otomatik klima kontrol paneli, daha modern ve ergonomik tasarımı ile dikkat çekiyor. Sıcaklık ve havalandırma ayarları, üç adet kumanda düğmesi ile sağlanıyor.

Konforu artırmak ve uzun yolculuklarda yorgunluğu önlemek amacıyla çift yoğunluklu köpük ile donatılan koltukların yan takviyeleri de daha iyi destek sağlamaları için güçlendirildi.

Orta konsolun arka kısmındaki yeni havalandırma kanalları, arka kısımdaki yolculara daha yüksek iklimlendirme konforu sunuyor.

Yeni Kadjar’da, R-LINK 2 internet bağlantılı multimedya sisteminde Apple CarPlay ile uyumlu akıllı telefon ekran yansıtma özelliği bulunuyor. Sürücüler, daha güvenli ve ergonomik bir kullanım için sık kullandıkları sürüş uyumlu uygulamalarını doğrudan multimedya ekranından görüntüleyebiliyor.

Yeni Kadjar, Türkiye’de ilk kez Renault müşterilerinin beğenisine sunulan 1.3 TCe motora sahip. 1.3 TCe benzinli motor, 140 (manuel/EDC) ve 160 HP (EDC) olmak üzere iki farklı güç seçeneğiyle pazara sunuluyor. Bu yeni nesil motor, İttifak ve partneri Daimler ile birlikte geliştirildi. İki ortağın en üst kalite standartlarıyla geliştirilen motor, daha önceki TCe motora kıyasla daha geniş bir güç seçeneği, daha fazla tork  ve daha düşük CO2 salımına sahip.

Şehir içi ve şehir dışı kullanımı olarak iki farklı sürüş  gerçekleştirdik. Şehir içinde trafiğe çıktığımız yoğun trafik alanlarında duraklat-başlat (start-stop) sistemi harika biçimde çalışıyor. kendimizi yoğun trafiğin stresinden müziğin kollarına tmayı deniyoruz. Ses sistemi için beklentiden fazla iyi olduğunu söyleyebilirim. Yoğun trafikte aracımız 6,1 lt/100 km yi gösteriyor.

Şehir içinde akıcı ve normal bir trafikte yakıt durumumuz 5,8lerde seyrediyor.

Bir şehir dışı sürüş deneyimi için Kuzey Maramara Otoyolunu kullanıyoruz. Hem düz hem akıcı olması sebebiyle. yaklaşık 105 km yapıyoruz. ve burada 5,4lük bir yakıt ortalaması bizi karşılıyor. Yakıt sarfiyatı aslında aracı kullanan kişinin özelliklerine göre de şekilleniyor. bir nevi sizin özelliğiniz gibi de görebilirsiniz.

Uzun yol deneyiminde aktif sürüş destek özelliklerini kullanıyoruz. şerik uyarı sistemi, hiz sabitleyiciyi de deneyimliyoruz. Sorunsuz biçimde güzel bir sürüş günü gerçekleştiriyoruz. Dizel e sözümüz yok ama benzinli Kadjar’ ın tadı gerçekten bambaşka…

Bu aracı daha yakından tanımak için en yakın Renault bayiisine başvurabilir veya Renault’un internet sitesinden bir test sürüşü talep formu ile test talebinde bulunabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here