Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

0
6256
Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

Hyundai Elantra ile kırmızı uyumu hakkında konuşurken “aşkla bir ilgisi vardır” diye bir ses yükseldi ortamda. Bir ses daha “aşkın rengi olur mu” diye soru yönlendirdi.  Bana sorarsanız aşkın renginin “kırmızı” olacağından şüphem yok diye girdim konuya. Bu güzel konuda otomobil ve aşkın birleştirilmesi beni heyecanlandırdı. Aramızda ki genç aşıklara danışalım dedik. Aşk ile uyumunu aşıklara sorup  ve  bu  konuyu kendileriyle deneyimleyelim istedik.

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

Konuyu büyük aşkını gençlik enerjisiyle birleştiren Emre’ye sorduk. Hız dedi, güvenlik dedi… Aşk diye tekrar ettik konuyu açıklığa kavuşturalım diye. Emre ise kalbin “hızlı atışı”, kollardaki  güven hissi diye bizi aydınlattı. Güzel benzetmeydi aslında.

Konu için uygun çifti ve uygun otomobili bulmuştuk.

Evlenecekleri o özel günün yakın olduğunu öğrenince bu konuyu teoriden pratiğe çevirelim istedik. Bizde en mutlu günlerinde aşk tarifine en uygun bir otomobil ile eşlik ettik. Konunun başrolleri hazır Emre- Merve çifti  ve tabii ki Hyundai Elantra…

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

Biz otomobil tercihinde hiç zorlanmadık, tarifine uygun otomobili birde aşkın rengi ile uyuşunca bizi de bir heyecan sardı. Bindik otomobilimize çıktık yola…  Bizde çıktıkları bu yolda  kendinlerine eşlik etmeye karar verdik.

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

“Bizim gittiğimiz yol biraz zordur otomobil ile eşlik etmek istediğinden emin misiniz” sorusu geldi çekim ekibinden. Kendilerine tebessümlerimizi iletip vitesi kumandasını “D” ye aldık. Gaza bastık ve başladı maceramız..

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

Harika asfalt yollardan, bizi doğa ile birleştiren patika yollara giriyoruz. Yamaçlar ve bol virajlı yollarla mutluluk rotamıza otomobilimiz ile ilerliyoruz.

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

Genç aşıklara arka koltuğun  rahatlığını soruyoruz çünkü damat bey ortalamanın üstünde bir boyu var ve gelin hanımda “Prenses” model denilen bir gelinliğe sahip. Arka koltuk diz mesafesi ve kabin alanınn ferahlığını anlatırken kolunu dayadığı ortak kolçaktan kahvesini içiyordu. Şuan kolumu dayayıp kahvemi koldugum kolçağı göstererek çok iyi düşünülmüş diyor.

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

Bozuk yollarda süspansiyonun biraz sertliğini hissediyoruz. Ama tatlı sert… Patika yollardan  kum yolda da devam ediyor. Sert kum zemini ile birlikte harika kayalık manzarası bulunan yere ilerliyoruz. Ekip ve damat bey şaşkınlıkla hala bu yola da devam ediyor muyuz diye.

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

 

Yarıda mı kalsın aşkın yolculuğu diyerek Hyundai Elantra’nın direksiyonunu çevirmeye devam ediyoruz.

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

Çekim yapılan her noktaya ve oradan en  mutlu günlerini resmi olarak tescil edecekleri Nikah dairesine kadar sürüyor bu eşliğimiz. Yol boyunca Elantra’ dan konuşmamız biraz gelin hanımı rahatsız etti sanırım. Konuya hemen dahil oldu. Kendisi de hibrit araçları sevdiğini söyleyerek konuya girdi bizde çevreci hibrit otomobillerden bahsederken, hibrit seçeneği için Hyundai IONIC modelinin de arada kulağını çınlattık…

Biz sadece bu günü daha etkili ve daha güzel yaşamaları için ufak detaylar ile birlikte özel bir otomobili ,Hyundai Elantra’ yı ekledik.  Mutlu  günleri olan onlara bu özel güne yakışacak otomobil olan Elantra ile eşlik etmenin mutluluğunu yaşadık.

Aşkın Kırmızı Hali: Hyundai Elantra

Aşkın ve mutlulun sizi bir an bile bırakmamasını diler ,güvenli sürüşler ile sevdiklerinizle mutlu günler dileriz.

Şimdi de sürüş notlarını iletelim isterseniz;

Test aracımız 1.6 Benzinli, otomatik 6 ileri şanzımana sahip, Elite Plus paketine sahip.

Ortalama yaptığımz yol 480 Km,

Şehir içi şehir dışı ortalama yakıt: 6,2 Lt/ 100 Km

Şehir içi ortalama yakıt: 6.6 Lt/100 Km

Şehir Dışı ortalama yakıt: 5.8 Lt/100 Km

Lastiklerimiz: Kumho

Aracın güncel fiyatlarına ve teknik özelliklerine ise  BURADAN ulaşabilirsiniz

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here