SÜRÜŞ İZLENİMİ: “Passat Variant” Ailenizin Passatı

0
4760

 

 

Passat Variant, şehir içinde ve şehir dışında keyifle kullanabileceğiniz bir aile otomobili olarak bilinse de konfor, yol tutuşu özellikle de güvenlik olarak ön plana çıkar D segmentindeki özel bir otomobil. Passat Variant bir stationwagon kullanımına uygunluğu ve bagajının geniş kullanım hacmi ile özellikle ailelerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Geniş ailelere hitap ettiği gibi evcil hayvanları olanlar içinde vazgeçilmesi zor bir tasarıma sahip. Bu durum özellikle Amerikan SW otomobillerine benzeyen bir kullanıma sahip.

İlk etapta gözümüze çarpan Passat ın şık tasarımının yanı sıra uzunluğu… Kapı camlarını saran alüminyum kaplama  tavan raylarıyla harika bir uyum sağlamakta.ayrına karartılmış arka camları ve ışıklı makyaj aynaları ile size kendinizi özel hissettiriyor.

İç tasarıma baktığımızda özellikle açık renkli Vienna deri döşeme dikkatleri çekiyor.  İçine bindiğinizde de premium malzeme kalitesi ve Pina Carolina ahşap iç dekor Alman tasarımın zerafetine şahit oluyorsunuz. İç mekanın ferahlığı ve geniş diz mesafesi arka koltukta da aynı konforu yaşamanızı sağlıyor. ISOFIX bağlantısı ile çocuklarınızı güvenliği unutulmamış.

Sürücü ve yan koltuklarda koltuk ısıtma mevcut. Multimedya sistemi ise bu zenginliğe yakışır kalitede.

Triptironik vites ile vites geçişleri başarılı.

Passat Variant yol tutuşu araç dolu yada boş olması fark etmeksizin virajlarda başarıyla görevini yerine getiriyor.

Aileler ve ve evcil hayvanları olanlar için büyük bir keyif sağlayan Passat Variant 1.6 120 Hp gücündeki TDI motor şehir içinde beklentileri karşılarken, 2.0 lt bir motorun daha yakışacağını düşünüyoruz.

Fotoğraf ve Yazı: Oktay ERGİNOĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here