VOSVOS AŞKINA…

0
3127
mouse ile üzerine gelince

Volkswagen’ in Alman ordusu için ürettiği ve kullandığı, aile tipi araç olarak tekrar tasarlanıp  piyasaya sunulan ve efsaneye dönüşen özel bir otomobilden pardon Tospağa’ dan bahsedelim nam-ı diğer: Vosvos, Beetle.!

Her ne kadar güncellenip modern karoser tasarımı ve teknoloji ile donatılıp “New Beetle” olarak satışa sunulsa da eski Beetle’ ın tadı da aşkı da bambaşka… Orijinaline sadık kalan mı dersiniz, kendi kişiliğini de katan mı dersiniz hayranlarına her türlü hitabediyor.

Vosvos diye takılmış dilimize  hatta onlar için aşkın adı Vosvos olmuş. Ve aşkları daha sonra bir kültüre dönüşmüş. Vosvos tutkunları internete ve sosyal medya da buluşmalar düzenleyip etkinlikler düzenliyorlarmış. Duyduk bizde bu tutkunlarla tanışıp Vosvos aşkını birde onlardan dinlemek istedik.

VOLKAN DURNA

Vosvos tutkunlarının grupları da var bizde “Caddeli Vosvos” gurubunun Kurucu Başkanı Berk SAKA’ dan bize Vosvos aşkını anlatması için ile hoş bir sohbete  dalıyoruz birbirinden güzel Vosvos’ un arasında…

Vosvos bir yaşam tarzıdır, bir aşktır. İnsanoğlunun metale tutulmuş kalbinin şekil bulmuş halidir. Bizlerde bu gurupta aynı düşüncede insanlar ile bir araya gelip keyifli anlar geçiriyoruz işin özeti… “ diye özetliyor ama  mutlaka daha fazlası vardır.

Toplanıp neler yapıyorsunuz ? sorumuza da :” Yeri gelir sahilde toplanarak kamp sandalyelerini açar semaverde çay demleyerek dost sohbetleri kurar, yeri gelir kamp yapar. Spor aktivitelerine destek verir, dostluk ve kaynaşma ortamları düzenlemek adına kahvaltı, iftar yemeği gibi organizasyonlar düzenler.” diyor  ayrıca;

“23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim gibi Bayramlarda ve önemli günlerde bayrak konvoyları düzenleriz. Türk Bayraklarımız ile konvoy şeklinde araç geçişleri yaparız. Zulüme, şiddete, haksızlığa karşı dururuz. Dünyanın bir başka yerinde zulüm, şiddet, haksızlık var ise sesimiz çıktığınca karşı çıkarız. Bunun için de konvoy yaparız.

Yeri gelir araçlarımızı yol kenarına sıralar çocuklara balon dağıtırız. Kısacası sosyal projeler yaparak insanların araçlarımıza olan sevgileri ile desteklerini toplarız. Aramızdan birinin bir konuda yardıma ihtiyacı olduğunda hepimiz koşarız. Düzenlediğimiz etkinlik ve konvoylarımızda insanların güzel bakışları, gülüşleri ve sevgi dolu sözleri bizleri mutlu eder.” derken mutluluktan gözleri parlıyor bu etkinliklerden bahsederken.

Düşünceleriyle, kişilikleriyle, yaşam tarzlarıyla birbirinden çok farklı birçok insanın ortak Aşk’ı Vosvos’lar bir araya toplanmış keyifli  bir görüntü ile keyfinize keyif katıyor. Bizde 74 model orijinaline sadık kalmış bir Vosvos’ u test ettik. Sahibine bırakmaya pek elimiz gitmese de  tadı damağımızda kalarak teslim ettik. Size de test etmenizi tavsiye ediyoruz.

ENDER BENLİ

Nasıl Vosvos ‘landık?

VOSVOS İLE TANISMAMIZ BEN 5 YASINDAYKEN GERCEKLESTI…BABAMIN ARABASINI YIKAR IKEN BU AŞK BASLADI. HEP HAYALIMDI VE SONUNDA KENDI VOSVOSUMU ALDIM. BENIM ICIN VOSVOS RUHU OLAN ,DIGER METAL BIRLESIMLERINDEN AYRILAN APAYRI BIR ARACTIR. O BIR DOSTTUR,ARKADASTIR,SRIDASTIR, EVLATTIR ! VOSVOS AŞKIN METAL HALİDİR,VE HER VOSVOSCU ARACINA AŞIKTIR 🙂

BERK SAKA

 

 

Oktay ERGİNOĞLU

 

 

 

mouse ile üzerine gelince

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here